0059_mini8 XII 2012 odbył się drugi w tym roku koncert z cyklu „Muzyka bez zastrzeżeń”. Tradycyjnie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce można było usłyszeć z jednej sceny białoruską i polską muzykę rockową a pod sceną spotkała się polsko- białoruska publiczność.

Tym razem zagrały wyłącznie stare hajnowskie formacje.

Reaktywowany i nieco odmłodzony LONDYN 70, popularny zespół lat 90 –tych. Zespół w Muzeum występował po raz pierwszy. Pokazał swoją klasykę doskonale znaną zebranej publiczności.

Rock w wersji Białoruskiej reprezentował VERITAS grając swoje stare numery znane publiczności festiwalu „Basowiszcza” w latach 90 – tych (w 1998 r. kapela była laureatem tego festiwalu), jak również zupełnie nowe numery min. do tekstów jednego z dziennikarzy białoruskich mediów w Polsce…

Trzecią kapelą był legendarny Błękitny Nosorożec, który w odróżnieniu od swoich kolegów z ww. kapel gra nieprzerwanie od niemal 20 lat. Zagrał znane i lubiane kawałki i te z początku działalności i późniejsze. Wielkimi krokami nadciąga też kolejna ich płyta, na którą Hajnowianie z pewnością czekają.

Publiczność reagowała żywo na wszystkie zespoły pogując, prosząc o bisy i śpiewając 100 lat ostatniemu zespołowi. Po koncercie odbyło się zbiorowa stepowanie przy dźwiękach bębnów Błękitnego Nosorożca….

 

Koncert odbył się dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Miasta Hajnówka oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.


autor: Tomasz Tichoniuk

Fot. Agnieszka Tichoniuk