0054_mini 16 XI w murach hajnowskiego Muzeum ponownie zabrzmiała „Muzyka bez zastrzeżeń”.

Białorusko – polskie rockowe granie pod takim szyldem odbywa się w Muzeum już od 2004 roku zawsze skupiając fanów dobrej muzyki nie tylko z Hajnówki. Podobnie było i tym razem. Był to ewidentnie mocny piątek, zagrał hajnowski VERITAS z post punkowym polsko – białoruskim materiałem, białoruska grupa ZERO 85 z Białegostoku – obie kapele wielokrotnie można było usłyszeć min. na festiwalu Basowiszcza. Wieczór zakończyła klimatyczna formacja HALL – również z Białegostoku.

Było spontanicznie, głośno, transowo i radośnie. Kolejna odsłona cyklu jeszcze w tym roku.

Do tej pory koncertów „Muzyka bez zastrzeżeń” odbyło się kilkanaście, a grały na nich : Rima, Błękitny Nosorożec, 5set5, Ilo & friends, Dali (BY), Indiga (BY), Kackiller, Kuba rozpruwacz, Veritas, Zero 85, Zdrowie na budowie i inni.

Koncerty z cyklu „Muzyka bez zastrzeżeń” realizowane są dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku oraz Urzędu Miasta Hajnówka.

Fot. A. Tichoniuk