0053_mini15 кастрычніка 2012 года Беларускі Музей у Гайнаўцы наведаў вядомы пісьменнік Вяслаў Разбіцкі. Гэта была нагода, каб спаткацца і пагутарыць аб дзяцінстве і мінулым нашых дзядуляў і бабуляў. Сустрэча пад загалоўкам ,,Дзяцінства нашых дзядоў" адбылася ў рамках праекта ,,Кірыліцай пісанае’’.

Вяслаў Разбіцкі гэта шматгадовы журналіст, выпуcкнік Ваеннай Акадэміі Бранятанкавых Войск у Познані. Быў таксама шэфам кінафабрыкі ,,Czołówka’’. Яго першай кніжкай была ,, Журавейка’’.

На сустрэчу з пісьменнікам прыйшлі вучні класаў ІІІ абц з Пачатковай Школы нр 6 у Гайнаўцы са сваімі настаўніцамі. Усе прысутныя ахвотна дзяліліся вопытам і рэфлексіямі аб сваім дзяцінстве. Вучні маглі таксама бліжэй пазнаёміцца з творчасцю і кніжкамі Вяслава Разбіцкага.

Сустрэчы з цыклу ,,Кірыліцай пісанае’’ зарганізаваныя пры фінансавай дапамозе Міністэрства Адміністрацыі і Цыфрызацыі.

Анджэліна Масальская

15 października 2012 r. Białoruskie Muzeum w Hajnówce odwiedził znany pisarz Wiesław Rozbicki. Była to okazja, aby się spotkać i porozmawiać o dzieciństwie i przeszłości naszych dziadków. Spotkanie, którego temat brzmiał ,,Dzieciństwo naszych dziadków’’ zostało zrealizowane w ramach projektu ,,Cyrylicą pisane’’. Wiesław Rozbicki to wieloletni dziennikarz, absolwent Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych w Poznaniu. Był również szefem Wytwórni Filmowej ,,Czołówka’’. Pierwszą jego książką była ,,Żurewiejka’’.

Na spotkanie z pisarzem przyszli uczniowie klas III abc Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce wraz ze swoimi wychowawczyniami. Wszyscy obecni bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat dzieciństwa. Uczniowie mogli również zapoznać się z twórczością i książkami Wiesława Rozbickiego.

Spotkanie z cyklu ,,Cyrylicą pisane’’ zostało zrealizowane dzięki dotacji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Angelina Masalska