UWAGA! Przedłużony IX. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa".

Stowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków fotografowania i Podlasia do wzięcia udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa". Prace konkursowe należy przesyłać jeszcze do 16 grudnia 2013 r..

Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca kategorii, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

Prace konkursowe należy dostarczyć w formie odbitek fotograficznych w formacie preferowanym A3 (30 x42 cm), a minimalnym A4 (20x30 cm). Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej: www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl.

Fotografie oceniać będzie jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni. Wystawa pokonkursowa oraz ogłoszenie wyników planowane jest na koniec 2013 roku. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce, co najmniej pół roku, bowiem stanowi ona ciekawe i wartościowe dopełnienie muzealnych wystaw pokazujących bogactwo kulturowe Podlasia.


Celem konkursu jest:

a) zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,

b) wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,

c) pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych

d) promocja Podlasia

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka.


Organizator:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

Ul. 3 Maja 42

17-200 Hajnówka

tel.: (85) 682 30 16, (85) 682 28 89

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

http://muzeumbialoruskie.hajnowka.pl/


Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku w ramach realizacji zadania pn. „Przygraniczny Alians Etniczny".

Patronat: www.hajnowka.pl, www.wrotapodlasia.pl

13.11.19_podlasie