Błąd
insufficient image data in file `/home/muzeumb/domains/archiwum.muzeumbialoruskie.pl/public_html/images/stories/aktualnosci/0067/46.jpg' @ error/jpeg.c/ReadOneJPEGImage/1135

0067_miniFestyn w Starym Korninie zakończył 5. edycję Białoruskich Festynów organizowanych przez Muzeum Białoruskie w Hajnówce. W 2013 roku odwiedziliśmy 6 miejscowości w których frekwencja pokazała, że jeszcze „TAM ŻYWUĆ LUDZI”. I tak, festyny odbyły się w: Waśkach (gm. Narew), Suchowolcach (gm. Kleszczele), Podrzeczanach (gm. Czyże), Lewkowie Starym (gm. Narewka), Chytrej (gm. Hajnówka), oraz Starym Korninie (gm. Dubicze Cerkiewne). Tym samym w ciągu pięciu lat odbyło się 35 takich festynów w miejscowościach województwa Podlaskiego.

W Starym Korninie Festyn połączony był ze swoistym świętem wioski, gdyż oddano do użytku odremontowaną świetlicę. Uroczyście wyświęcono budynek, odbyła się wspólna biesiada a na scenie wystąpiły zespoły: STRUMOK z Dubicz Cerkiewnych, RUCZAJOK z Białowieży, NEW BAND z Hajnówki, METRO z Hajnówki, oraz ART.PRONAR z Narwi.

Festyn prowadziły Mariola German oraz Paulina Pawluczuk-Kośko. Podczas festynu nie mogło zabraknąć kramiku muzealnego z literaturą białoruską i rękodziełem ludowym.

ORGANIZATOR: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

Ul. 3 Maja 42, 17-200 Hajnówka

www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl

PARTNER: Urząd Gminy Dubicze Cerkiewne / Gminny Ośrodek Kultury w Dubicach Cerkiewnych.

Festyn realizowany jest dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji

{gallery}aktualnosci/0067{/gallery}