WYSTAWY STAŁE:

 

Zanim chleb położono na stole"- wystawa etnograficzna pokazująca wytwory kultury materialnej Białorusinów Podlasia.

 

Dzień za dniem”- wystawa etnograficzna poświęcona życiu i pracy na wsi Białorusinów Podlasia, ukazana w cyklu rocznym.

 

Rzemiosło na białoruskiej wsi Podlasia”- multimedialna wystawa etnograficzna na której można podpatrzeć dawne rzemiosła: kołodzieja, kowala, garncarza, stolarza, bednarza, oraz tkaczkę w chacie.

 

Hajnówka. Brama do Puszczy” - wystawa zborowa malarstwa (Zbigniew Budzyński, Bogusława Czarkowska, Vidas Dregva, Piotr Gagan, Michał Janczuk, Wiktor Kabac, Manuela Kornecka, Maciej Milewski, Maria Najdek, Andrzej Sobieraj, Emilia Sobieraj, Waldemar Wojczakowski); prace powstały podczas pleneru malarskiego zorganizowanego z okazji obchodów jubileuszu 60 lat miasta Hajnówka w 2011r.

 

 

 

AKTUALNE WYSTAWY CZASOWE:

 

Wystawa Grupy „Koło” z Grodna (Białoruś)

Malarstwo oraz grafika członków Grupy: Walentyna Szoba, Władimir Pantielejew, Aleksander Silvanovicz, Wasil Kasciuczenka.

Artyści są członkami Białoruskiego Związku Artystów Plastyków.

 

Wystawa malarstwa oraz szkiców Timofieja Tichoniuka Artysty Ludowego z Kojłów – w ramach cyklu „Białoruski Alfabet Sztuki”

Timofiej Tichoniuk (1908-1976)- amator związany z tradycyjną sztuką ludową. Samorodny talent, odkryty i doceniony w latach 50-tych przez badaczy, a później po śmierci zapomniany. Jego prace można jeszcze znaleźć w wielu domach i cerkwiach na Podlasiu. Malować zaczął jeszcze w dzieciństwie i nigdy nie przestał.

 

Wystawa rzeźby Michała Koca z Hajnówki – w ramach cyklu „Białoruski Alfabet Sztuki”

Michał Koc związany z Hajnówką od zawsze- tu się urodził w 1950 roku, tu ukończył szkołę, tu pracował początkowo w Zakładach Suchej Destylacji Drewna „na chemicznej”, później w Furnelu jako spawacz. Rzeźbić zaczął po ukończeniu pracy zawodowej. Obecnie rencista- rzeźbiarz. Zaczynał od rzeźby w korzeniu, sztuki użytkowej- toczonych mebli, świeczników, kinkietów, by poprzez rzeźby głów przejść do całopostaciowych przedstawień.

 

PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa ‘2013” – wystawa fotograficzna 9. edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Muzeum Białoruskie w Hajnówce

 

 

 

Muzeum czynne:

Wtorek- sobota: 8.00-16.00

Niedziela: 10.00-18.00

 

 

Bilety:

normalny - 8 zł

ulgowy - 5 zł

opłata dodatkowa: przewodnik- 30 zł

 

Serdecznie zapraszamy!!!!