WYSTAWY STAŁE:

1. „Zanim chleb położono na stole"- wystawa etnograficzna pokazująca wytwory kultury materialnej Białorusinów Podlasia.

2. „Dzień za dniem"- wystawa etnograficzna poświęcona życiu i pracy na wsi Białorusinów Podlasia, ukazana w cyklu rocznym.

3. „Rzemiosło na białoruskiej wsi Podlasia"- multimedialna wystawa etnograficzna na której można podpatrzeć dawne rzemiosła: kołodzieja, kowala, garncarza, stolarza, bednarza, oraz tkaczkę w chacie.

4. „Hajnówka. Brama do Puszczy"- wystawa zborowa malarstwa (Zbigniew Budzyński, Bogusława Czarkowska, Vidas Dregva, Piotr Gagan, Michał Janczuk, Wiktor Kabac, Manuela Kornecka, Maciej Milewski, Maria Najdek, Andrzej Sobieraj, Emilia Sobieraj, Waldemar Wojczakowski); prace powstały podczas pleneru malarskiego zorganizowanego z okazji obchodów jubileuszu 60 lat miasta Hajnówka w 2011r.

 

AKTUALNE WYSTAWY CZASOWE:

1. Wystawa malarstwa Alaksieja Żereło z Brześcia (Białoruś)
ALEKSIEJ ŻEREŁO, ur. w 1958 r. na Homelszczyźnie na Białorusi. Jest absolwentem Wydziału Designu Uniwersytetu Technologicznego Przemysłu Lekkiego w Witebsku. Pracuje jako nauczyciel malarstwa i grafiki w Szkole Plastycznej w Brześciu. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych na Białorusi i za granicą, m.in. w Mińsku, Orszy, Brześciu, Poznaniu. Swoje prace wystawia od 2004 r. Jego twórczość jest różnorodna, wciąż poszukuje nowych inspiracji, a także nowych technik tworzenia. Prace wykonuje techniką akryl, gwasz, olej na płótnie.
Wystawa: 29 IV- 30 V 2014

2. Wystawa VII Przeglądu na Haft i Koronkę Powiatu Hajnowskiego
Głównym założeniem konkursu było zainspirowanie do twórczości zgodnej z tradycją, popularyzacja technik rękodzielniczych, aktywizowanie miejscowych rękodzielników oraz wspieranie amatorskiej twórczości artystycznej. Uczestnicy do konkursu dostarczyli prace, wyłącznie samodzielnie wykonane, w trzech technikach: haftu , koronki i mieszanej. Organizator: Hajnowski Dom Kultury
Wystawa: 12 IV-20 V 2014

3. „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa '2013"
Wystawa fotograficzna 9. edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Muzeum Białoruskie w Hajnówce. Na wystawie prezentowanych jest 250 fotografii Podlasia nadesłanych przez 70 uczestników z całej Polski. Przeważające tematy nadsyłanych prac pokazują dziedzictwo kulturowe Podlasia, z jego architekturą, przyrodą, wielokulturowością.
Wystawa 26 I - 30 XI 2014

 

Muzeum czynne:
Wtorek- sobota: 8.00-16.00
Niedziela: 10.00-18.00

 

Bilety:
normalny-8 zł
ulgowy- 5 zł
opłata dodatkowa: przewodnik- 30 zł

 

Serdecznie zapraszamy!!!!