16.07.08 podlasieStowarzyszenie Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce już od 2005 roku organizuje konkurs fotograficzny. W tym roku przypada XII jego edycja. Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

 

Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni.
Prace na konkurs należy zgłaszać od VI - koniec IX 2016. Zaś posiedzenie jury konkursu planowane jest na jesień 2016 r. Ogłoszenie wyników oraz wystawa pokonkursową planowana jest na XI-XII 2016 r. Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś „wędruje” po Podlasiu, m.in. prezentowana jest  w Białymstoku, Bielsku Podlaskim Narewce, Kleszczelach, Białowieży. W roku 2015 X. edycja konkursu prezentowana była w Brześciu oraz w Grodnie na Białorusi.

Celem konkursu jest:
 a) zgromadzenie i popularyzacja najciekawszych fotografii promujących Podlasie, piękno przyrody i krajobrazu, zabytki, ciekawe miejsca, oraz tradycję i kulturę,
 b) wszechstronna prezentacja Podlasia w formie artystycznej dokumentacji, jej gromadzenie i archiwizowanie,
 c) pobudzenie do aktywności twórczej młodzieży, jak i starszych
 d) promocja Podlasia

 Prace konkursowe należy dostarczać w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 (30 x42 cm) wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej: www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl.
 
Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz  Burmistrza Miasta Hajnówka Jerzego Siraka.

ORGANIZATOR:

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
Ul. 3 Maja 42 , 17-200 Hajnówka
tel.: (85) 682 28 89
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  
http://muzeumbialoruskie.hajnowka.pl/

PARTNERZY:

Stowarzyszenie Kulturalne TYBEL
Centrum Kulturalne Białorusi
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku
Starostwo Powiatowe w Hajnówce

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka.

Patronat: http://www.hajnowka.pl, http://www.wrotapodlasia.pl, http://www.bialystokonline.pl, http://www.radio.bialystok.pl, http://www.tvp.pl/bialystok, http://www.racyja.com, http://www.nigdywiecej.org

Załączniki:

Karta zgloszenia - Podlasie w obiektywie 2016.pdf
Regulamin konkursu - Podlasie w obiektywie 2016.pdf

Agnieszka Tichoniuk, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce

16.07.08 podlasie