Stowarzyszenie otrzymuje dotacje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
- Odsłon artykułów:
- 1751443
Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.
Яшчэ ў канцы 2017 года ў беларускім музеі ў Гайнацы адбыліся апошні ў годзе сустрэчы з цыкля “Кірыліцай пісанае”. Першая з сустрэч была з Агнешкай Тіханюк - на што дзень музейным спэцыялістам па справах мастацтва і аднaчасова аўтарам “Слоўніка Беларускіх Мастакоў”. Агнешка Тіханюк з’яўляецца абсальвэнткай гісторыі мастацва на Вроцлавскім Унівэрсытэце, мастацтвам інтэрэсуецца ўжо ад дзіцячых гадоў, ёсць так сама мастаком і графікам аматарам.
To bardzo ważna książka dla mniejszości białoruskiej w Polsce.
26 listopada 2017 w sali kinowej Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej odbyła się trzynasta edycja białoruskich występów z cyklu „Mastackija Sustreczy Szkolnikau". W tegorocznym programie spotkaliśmy się z niezwykłą różnorodnością form artystycznych, oraz dużej rozpiętości wiekowej uczestników. Bogaty program przygotowano jakby przekornie w ramach 13. edycji – a jakże – udanej – sympatycznej i zabawnej. Obecnością swą zaszczycili Burmistrz Miasta Jerzy Sirak, wicedyrektor Zespołu Szkół z DNJB Nina Łukasik, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Bożena Markiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Halina Pustelnik.
Dnia 21 listopada 2017 r., dzieci Szkoły Podstawowej Nr 4 w Hajnówce wraz ze swoją wychowawczynią – p. Julitą Tokajuk, miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Białoruskim w Hajnówce.
15 listopada 2017 r. w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyłosię spotkanie i prezentacja działalności pozalekcyjnej grupy prowadzonej przez nauczyciela języka białoruskiego i prezesa stowarzyszenia Nasza Szkoła - Jana Karczewskiego.
14 listopada 2017 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyły się warsztaty plastyczne.
Drugi jesienny koncert w tym roku organizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbył się 10 listopada 2017 r. Na scenie znów zagrały kapele grające dobrą rockową muzykę w języku polskim i białoruskim. Znów nasz koncert wsparła kampania „Muzyka przeciwko rasizmowi”.
Stand up, czyli w zasadzie jeden człowiek- który wchodzi na scenę z mikrofonem i ma jedno, za to szalenie trudne zadanie- musi rozbawić do łez ludzi, którzy przyszli na jego występ.
Ruszyła kolejna – 9. edycja klubowych koncertów pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń". Pierwszy z tegorocznych koncertów odbył się w piątek 13. października.
Przez dwa jesienne dni w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce 26 i 27 września 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Hajnówce wraz z wychowawczyniami poznawali lokalną tradycję i sztukę w ramach projektu „PRZYGRANICZNY ALIANS ETNICZNY”, którego koordynatorem jest Tomasz Tichoniuk.
17 września 2017 w Narwi odbył się szósty i zarazem ostatni już festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Był to zarazem jubileuszowy 60- ty festyn jaki zorganizowało Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce od 2009 roku.
3 września 2017 we wsi Istok w gminie Dubicze Cerkiewne odbył się kolejny- piąty już festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Mimo deszczu miejscowa ludność przybyła licznie i bawiła się do ostatniej piosenki. Nawet w deszcz odważne pary ruszyły w tańce.
12 sierpnia 2017 we wsi Lady w gminie Czyże nad malowniczą rzeką Łoknicą odbył się kolejny- czwarty już festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".
Jeżeli chcesz wspomóc organizację archiwum Aleksego Charkiewicza przy Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce prosimy o wpłaty na konto:
25 czerwca 2017 w Masiewie Nowym w gminie Narewka odbył się kolejny- trzeci festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".
W Stawiszczach w gminie Czeremcha Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało drugi w tym roku festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".
Na Scenie w Mozaikarni Muzeum do tej pory można było zobaczyć koncerty, recitale, warsztaty, czy spotkania filmowe, tym razem zamieniła się w scenę teatralną.
Kiermasze rękodzieła ludowego, koncerty zespołów z Polski i Białorusi, ziemniaczane przysmaki, warsztaty lepienia w glinie, tkania na krosnach- to wszystko można było zobaczyć w niedzielę 4 czerwca 2017 roku na 13. Białoruskim Festiwalu Etnograficznym w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce.
Festynem w Czyżykach Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce rozpoczęło 9. edycję białoruskich festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".
Ogłaszamy 13. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „PODLASIE W OBIEKTYWIE im. Wiktora Wołkowa”.
W stowarzyszeniu Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce oprócz działalności muzealnej prowadzenie biblioteki jest jednym z ważniejszych zadań.
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce oraz Bractwo Prawosławne Św.św. Cyryla i Metodego przygotowało spotkanie, którego gościem był Doroteusz Fionik. Ukazała się bowiem jego najnowsza monografia poświęcona O. Konstantemu Bajko.
WYNAJEM:
POKOJE GOŚCINNE:
Cena od osoby: 40 zł (pokoje 1-4 – osobowe) z łazienką w pokoju
- do dyspozycji parking;
- w obiekcie znajduje się restauracja;
- obiekt zlokalizowany w centrum miasta;
Kontakt: (85) 682 28 89
Nasza oferta pokoi jest dostępna także w serwisach noclegowych.
SALA KINOWO-KONFERENCYJNA:
Wynajem Sali - (80 miejsc) : pierwsza godz. 150 zł (netto), każda następna 100zł (netto) / godz.
Do dyspozycji:
- flipchart
- ekrany (duży, mały)
- zaciemnienie sali
Opcje dodatkowe:
- rzutnik multimedialny – 80zł
- mikrofon bezprzewodowy – 50 zł
Kontakt: (85) 682 28 89