19Dnia 21 listopada 2017 r., dzieci Szkoły Podstawowej Nr 4 w Hajnówce wraz ze swoją wychowawczynią – p. Julitą Tokajuk, miały okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych w Muzeum Białoruskim w Hajnówce.

Warsztaty prowadził muzealny historyk sztuki - Agnieszka Tichoniuk. Tym razem, podczas warsztatów, dzieci próbowały swych sił rysując węglem „z natury", obiektem były muzealne ekspozycje . Na swych pracach dzieci przedstawiły eksponaty etnograficzne zgromadzone na dwóch stałych wystawach „Białoruska zagroda" i „Białoruski kalendarz". Powstały piękne szkice, z których będzie można obejrzeć wystawę w szkole.

Warsztaty zorganizowano w ramach realizacji zadania p.n. „Przygraniczny alians etniczny" dzięki dotacji Urzędu Miasta Hajnówka.

Tomasz Tichoniuk