03Po raz trzeci w tym roku dnia 13 listopada 2018 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbyło się spotkanie z cyklu „ Cyrylicą pisane”. W listopadowy wieczór sala kinowa napełniła się słuchaczami ciekawymi nowej książki Anny Radziukiewicz, podróżniczki, dziennikarki, współtwórczyni Przeglądu Prawosławnego. „Bliski mi wschód” to nowa propozycja opisująca kulturę, życie i religię bliską Pani Annie, zachęcająca jednocześnie do kultywowania tradycji i pamiętania o swojej tożsamości.

Na spotkaniu autorka nie ograniczyła się do samej książki, opowiadała bardzo ciekawie o tematach i problemach z którymi się styka na tle religijnym, narodowościowym ale i też na tym bardzo codziennym, czyli życiu i wartościach w każdej rodzinie. O tym, że wschód właśnie jest ostoją tradycyjnych modeli, z niego powinniśmy czerpać.

Dziękujemy za miło spędzony czas i możliwość wysłuchania wielu wartościowych faktów historycznych, o których powinniśmy pamiętać.

Spotkanie realizowane jest w ramach realizacji zadnia „Cyrylicą pisane” z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i a Administracji.

Wioleta Androsiuk

Fot. Agnieszka Tichoniuk