0523 listopada 2019 r. Muzeum Białoruskie w Hajnówce odwiedziła dyrektor wydawnictwa 4-4 z Mińska Liliana Ancuch w towarzystwie Ilony Yurewicz- dyrektor Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie.

Wydawnictwo 4-4 z Mińska działa o 1993 roku we wszystkich segmentach rynku książki: albumy, literatura, publikacje dla dzieci, podręczniki i słowniki. Muzeum wymieniło się wydawnictwami, otrzymało również nowe pozycje do biblioteki.

Z Centrum Kulturalnym Białorusi w Warszawie Muzeum współpracuje już od kilkunastu lat. Organizowane są wspólne wystawy artystów białoruskich w Muzeum w Hajnówce i na Białorusi oraz wiele innych przedsięwzię

kulturalnych.

Goście obejrzeli muzealne ekspozycje, zapoznali się z działaniami Muzeum oraz podziękowali muzeum za wkład w rozwój i promocję białoruskiej kultury.