12Wiceprzewodniczący Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Republiki Białoruś Anatoli Isaczenko odbył dwudniową wizytę w Polsce. W dniach 28-29 stycznia 2020 r. reprezentował Białoruś podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu śmierci Auschwitz - Birkenau, zaś na Podlasiu spotkał się z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Arturem Kosickim,złożył kwiaty pod pomnikiem w Zaleszanach, oraz odwiedził cmentarz żołnierzy radzieckich i Muzeum Białoruskie w Hajnówce.

W spotkaniu udział wzięli także: Władimir Czuszew- Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś w Warszawie, Ałła Fedorova- Konsul Generalny Republiki Białoruskiej w Białymstoku, Ilona Yurevicz - dyrektor Centrum Kulturalnego Białorusi w Warszawie, oraz przedstawiciele Białoruskiego Kościoła Prawosławnego.

Na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Hajnówce przedstawiciele władz Hajnówki oraz delegacja z Białorusi złożyli kwiaty oraz została uroczyście pobrana ziemia do krypty Soboru Wszystkich Świętych w Mińsku. Cerkiew jest pomnikiem ku czci żołnierzy poległych w obronie swojej ojczyzny, niewinne ofiary więzień i łagrów oraz wszystkich zamordowanych podczas wojny. O Akcji Pamięci Ofiar szerzej opowiedział zebranym proboszcz soboru o. Fiodor Pownyj.

Goście na koniec swojej wizyty na Podlasiu obejrzeli muzealne ekspozycje, byli pod ogromnym wrażeniem działalności muzeum oraz podziękowali muzeum za wkład w rozwój i promocję białoruskiej kultury.