Stowarzyszenie otrzymuje dotacje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
- Odsłon artykułów:
- 1751425
Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.
Kolejnym ciekawym gościem spotkań w Muzeum Białoruskim w Hajnówce była Natalla Gierasimiuk. Ze względu na pandemię i ograniczenia spotkanie nie mogło odbyć się stacjonarnie. Zaprezentowany został filmik, który obejrzały min. dzieci i młodzież podczas lekcji zdalnych.
Końcówka roku szkolnego dla wielu uczniów hajnowskich szkół okazała się mocno warsztatowa i twórcza, a zwłaszcza uczestnikom warsztatów z etno-dizajnu, którzy sami projektowali własne koszulki ozdabiając je projektami zaczerpniętymi z tradycyjnego białoruskiego wzornictwa...
Kolejna, wyczekiwana odsłona stand up-u w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce już za nami. 29 października 2021 na "Scenie w Mozaikarni" zaprezentowali się wyłącznie panowie bawiąc publiczność.
Drugi w tym roku kultowy klubowy koncert pod hasłem MUZYKA BEZ ZASTRZEŻEŃ odbył się 22 października 2021, a na scenie w Mozaikarni zagrały trzy zespoły.
Ruszyła kolejna edycja klubowych koncertów pod szyldem „Muzyka bez zastrzeżeń”. Pierwszy z tegorocznych koncertów odbył się w piątek 8 października 2021.
26 września 2021 maleńka miejscowość Tarnopol w gminie Narewka miała swoje święto. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało tu festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".
19 września 2021 maleńka miejscowość Czechy Orlańskie w gminie Dubicze Cerkiewne miała swoje święto.
Kolejna, wyczekiwana odsłona stand up-u w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce miała miejsce 15 października 2021 na "Scenie w Mozaikarni".
10 września 2021 w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku dyrektor Muzeum Tomasz Tichoniuk odebrał na uroczystej gali statuetkę i tytuł w plebiscycie „Osobowość Roku 2019". Był to plebiscyt Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej, w którym otrzymał 1. miejsce w kategorii Kultura w powiecie hajnowskim.
9 września 2021 dyrektor Muzeum Tomasz Tichoniuk przedstawił nauczycielom uczącym języka białoruskiego z województwa podlaskiego prezentację o Muzeum.
W pierwszą niedzielę września 2021 maleńka miejscowość Koweła w gminie Narew miała swoje święto. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało tu festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".
W ostatnią niedzielę sierpnia maleńka miejscowość Kuraszewo w gminie Kleszczele miała swoje święto.
Do Hajnówki dotarła niezwykle interesująca wystawa Rudnia Projekt – „Dziedzictwo zatopionych wsi".
UWAGA KONKURS
Przyłącz się do zabawy – zabierz koszulkę zrobioną na warsztatach w muzeum na wakacje i zrób w niej zdjęcie.
W ostatnią sobotę lipca maleńka miejscowość Bernacki Most miała swoje święto. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało tu festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".
Festynem w Łuszczach w gminie Czyże Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce rozpoczęło 13. edycję białoruskich festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Od 12 lat wędrujemy po Podlasiu po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę. To był już 76 festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Festyn odbył się 25 lipca 2021.
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce doczekało się własnego znaczka turystycznego. Placówka jest kolejnym miejscem na mapie turystycznej kraju gdzie można nabyć taką pamiątkę. Jego numer seryjny to 1083.
Pierwszy w Hajnówce białoruski mural pojawił się na frontowej ścianie Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce w roku 2020. Przedstawia wzór białoruski zaczerpnięty z wyszywanej koszuli. Został pozytywnie odebrany zarówno przez mieszkańców jak i turystów, którzy chętnie się przy nim fotografują.
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało trzecią już edycję konkursu plastycznego „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem”.
Wiosną tego roku kiedy tylko muzea zostały odblokowane mogliśmy zaprosić dzieci i młodzież na warsztaty do Muzeum.
Rok 2020 i 2021 był trudnym rokiem dla wszystkich. Pandemia dała się również we znaki młodzieży, która odczuła ją w sposób szczególny.
1 czerwca to dzień szczególny dla dzieci, dlatego Muzeum chciało go uczcić w sposób wyjątkowy.
Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową.
1.04.2021 r. rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Potrwa do 30.09.2021.
Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce przygotowało ciekawą wystawę rysunków młodego człowieka, który urodził się w Hajnówce ale mieszka i pracuje w Białymstoku. Niestety ze względu na zamknięcie instytucji z powodu pandemii wystawę udostępniamy póki co w internecie i z niecierpliwością oczekujemy na otwarcie instytucji kulturalnych, abyśmy mogli się z Państwem spotkać w galeriach muzeum.
Szesnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba 162 osób, nadsyłając 565 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, najstarszy 8.