12Kolejna, wyczekiwana odsłona stand up-u w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce miała miejsce 15 października 2021 na "Scenie w Mozaikarni".

Imprezę otworzył tzw. Open mic, czyli „otwarty mikrofon”, w którym mógł wziąć udział ktokolwiek z publiczności, zazwyczaj amator bez dużego dorobku. I tak zaprezentowali się Maciek Jaśkiewicz, Filip Mazurek i Adrian Ostowski stawiający swoje pierwsze kroki w stand-upie.

Po takiej rozgrzewce na scenie zaprezentowała się znana już hajnowskiej publiczności Paulina Potocka z nowym materiałem pt. „Awokado”. Tak jak jej żart jest pełen absurdów i abstrakcji, tak i nowy program nie zawiódł, a wszystko jak to u niej… bez pośpiechu. Paulina występowała w takich telewizjach jak Polsat, TVP Rozrywka oraz Comedy Central Polska. Prowadzi również w Białymstoku scenę standupową.

Kolejną stan-uperką była Marlena Mysza - to osoba, która zdecydowanie nie lubi siedzieć cicho - woli stać, od niedawna przede wszystkim na scenie w roli komika. Niby poukładana, a jednak nieogarnięta. O swoich pomyłkach, niedomówieniach, byciu fitlook, fitnessie i fitphoto chętnie opowiada na scenie. Jest osobą energiczną i żywiołową i taki też jest jej stand up.

Oprawę muzyczną zapewnił nietuzinkowy białoruski rock, koniecznie z humorem oczywiście, a jakże ….

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Przygraniczny Alians Etniczny” współfinansowanego z budżetu miasta Hajnówka.