22.01.15 natallaKolejnym ciekawym gościem spotkań w Muzeum Białoruskim w Hajnówce była Natalla Gierasimiuk. Ze względu na pandemię i ograniczenia spotkanie nie mogło odbyć się stacjonarnie. Zaprezentowany został filmik, który obejrzały min. dzieci i młodzież podczas lekcji zdalnych.

Natalla w ciekawy sposób odpowiadała na „Pytania z sunduka”. Opowiedziała o swoich pasjach, o swojej aktywnej społecznej działalności, czym się kieruje w życiu, jak spędza Święta Bożego Narodzenia oraz o działaniach organizacji, którą stworzyła Fundacji ONI TO MY.

Filmik jest dostępny na you tube:

Natalla Giersimiuk - pedagog, tłumacz, dziennikarz, rękodzielnik. Ukończyła Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Autorka pierwszej w Polsce biblioteki białoruskiej znajdującej się w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Redaktor dwujęzycznych publikacji „Zapomnianych tajemnic czar” oraz czasopisma „Pa susiedzku”. Założycielka i prezes Fundacji ONI TO MY.

Zadanie sfinansowane ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Tekst: Agnieszka Tichoniuk