żubr z kotem jedzą naośnieżonej drodzeSiedemnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła sięrekordowa liczba 163 osób, nadsyłając 477 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego i mazowieckiego. Najmłodszy uczestnik miał 7lat, najstarszy 88.

 

Podlasie to mozaika kulturowa- która znakomicie oddana została w fotografiach uczestników konkursu. Prawosławie, wielokulturowość, wyjątkowa przyroda Puszczy Białowieskiej, Knyszyńskiej, rozlewiska Biebrzy i Narwi, architektura- jak w kalejdoskopie możemy przeglądać się w tym rejonie Polski. Niektóre nadesłane fotografie wyraźnie nawiązywały do prac Wiktora Wołkowa - naszego patrona - ujęciem tematu, formą i klimatem.

W konkursie zdjęcia oceniało niezastąpione jury złożone z profesjonalnych fotografów i miłośników Podlasia, a jednocześnie przyjaciół Wiktora Wołkowa: Bożeny Walencik, Tomasza Kłosowskiego, Jarosława Chyry oraz Michała Kość.

 

Komisja po bardzo żmudnych i trudnych obradach przyznała następujące nagrody:

I NAGRODA:

Michał Pieściuk z Olsztyna

II NAGRODA:

Urszula Lasota z Hajnówki

III NAGRODA:

Adam Wysocki z Hajnówki

WYRÓŻNIENIE :

Magdalena Nasim z Przemyśla

Łukasz Horoszko z Suchowoli

Dariusz Hankiewicz z Radzynia Podlaskiego

Jarosław Jakóbczak z Krynek

Henryk Maćkowiak z Gniezna

Mateusz Koc z Białegostoku

Daniel Kosiński z Białegostoku

Mikołaj Nesterowicz z Orli

Maryla Adamek z Bielsko Białej

Małgorzata Pawelczyk z Białegostoku

 

 Niestety w tym trudnym dla wszystkich roku nie mogliśmy się osobiście zobaczyć z uczestnikami konkursu i wręczyć pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jak wiele wydarzeń, tak i nasze ogłoszenie wyników przeniosło się do internetu. Miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie inny.Materiał filmowy, zdjęcia nagrodzone i wypowiedzi jurorów można obejrzeć w krótkim materiale filmowym:

 

Sponsorami nagród w konkursie byli: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd Miasta Hajnówka, Starostwo Powiatowe w Hajnówce, Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Wystawę pokonkuroswą zdjęć będzie można oglądać w Muzeum Białoruskim w Hajnówce do XII 2022 roku. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania wystawy pokonkursowej oraz dalszego fotograficznego uwieczniania naszego wspaniałego Podlasia.

Konkurs objęty był honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Burmistrza Miasta Hajnówka.

Nad konkursem patronat medialny objęły : tvp3, TV Podlasie, Telewizja Kablowa Hajnówka,www.racyja.com, www.radio.bialystok.pl, www.bialystokonline.pl, www.wrotapodlasia.pl, www.hajnowka.pl, www.nigdywiecej.org „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, ”Kurier Podlaski”, „Niva”.

Agnieszka Tichoniuk