Aktualne wystawy w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce II 2013

WYSTAWY STAŁE:

• Zanim chleb położono na stole- wystawa etnograficzna pokazująca wytwory kultury materialnej Białorusinów Podlasia.
  • Dzień za dniem- wystawa etnograficzna poświęcona życiu i pracy na wsi Białorusinów Podlasia, ukazana w cyklu rocznym.
  • Rzemiosło na białoruskiej wsi Podlasia”- NOWA multimedialna wystawa etnograficzna na której można podpatrzeć dawne rzemiosła: kołodzieja, kowala, garncarza, stolarza, bednarza, oraz tkaczkę w chacie.
  • Hajnówka. Brama do Puszczy”- wystawa zborowa malarstwa (Zbigniew Budzyński, Bogusława Czarkowska, Vidas Dregva, Piotr Gagan, Michał Janczuk, Wiktor Kabac, Manuela Kornecka, Maciej Milewski, Maria Najdek, Andrzej Sobieraj, Emilia Sobieraj, Waldemar Wojczakowski); prace powstały podczas pleneru malarskiego zorganizowanego z okazji obchodów jubileuszu 60 lat miasta Hajnówka w 2011r.
  • PODLASIE W OBIEKTYWIE 2005-2009- wystawa fotograficzna wybranych prac nadesłanych w latach 2005-2009 na konkurs fotograficzny organizowany przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

AKTUALNE WYSTAWY CZASOWE:

• ANATOL KORZUN - wystawa malarstwa w ramach cyklu „Białoruski Alfabet Sztuki” (do połowy lutego 2013r.)
  • OLEG KOBZAR – wystawa malarstwa w ramach cyklu „Białoruski Alfabet Sztuki” (do końca lutego 2013r.)
  • 8. PODLASIE W OBIEKTYWIE ‘2012” – wystawa fotograficzna ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Muzeum Białoruskie w Hajnówce
  • Wystawa zbiorowa pracowni plastycznej działającej przy Muzeum w 2012 r. ( od 22 lutego 2013 r.)
  • STANISŁAW POSKROBKO- wystawa malarstwa (od 28 lutego- końca marca 2013 r.)

Muzeum czynne:

• Wtorek- sobota: 8.00-16.00