0082 miniPiąta w tym roku, a czterdziesta w całej historii edycja festynu „I tam żywuć ludzi" odbyła się w Jagodnikach (gmina Dubicze Cerkiewne) dnia 20 września 2014 roku. Jagodniki to wieś założona między 1566 a 1569 rokiem, której nazwa w lokalnych gwarach oznacza krzew czarnych jagód.

Późna godzina rozpoczęcia festynu nie przeszkodziła licznie zgromadzonym mieszkańcom wsi, którzy ochoczo wychodzili na parkiet oddając się w wir muzyki zaproszonych zespołów. Na scenie w gminnej świetlicy wystąpiły STRUMOK (Dubicze Cerkiewne), Axel (Białystok), Lailand (Białystok) i ART. PRONAR (Narew).
Nie mogło również zabraknąć muzealnego kramiku z literaturą białoruską i rękodziełem ludowym. Imprezę poprowadziły niezawodne Mariola German oraz Paulina Pawluczuk-Kośko.
ORGANIZATOR: Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce
PARTNER: Urząd Gminy w Dubiczach Cerkiewnych / Gminny Ośrodek Kultury w Dubiczach Cerkiewnych

Festyn realizowany jest dzięki dotacji Ministra Administracji i Cyfryzacji

Zapraszamy serdecznie na ostatni festyn w tym roku, który odbędzie się 19 października 2014 w Daszach (gm. Kleszczele).

Tekst: Anna Wawreszuk

Fot. Agnieszka Tichoniuk