418.05.2018r. w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce mieliśmy zaszczyt gościć uczestników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej, a mianowicie Chór Chłopięco-Młodzieżowy Gimnazjum-Koledżu przy Państwowej Białoruskiej Akademii Muzyki w Mińsku, prowadzonego przez Pawła Szepielewa.

Koncert odbył się dzięki uprzejmości Fundacji„Muzyka Cerkiewna” organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka 2018 w Białymstoku.

Chór z Mińska jest uczestnikiem konkursowej części tegorocznego Festiwalu, ubiegłego dnia zaprezentował się w filharmonii białostockiej. Przybyła na koncert publiczność miała niepowtarzalną okazję wysłuchać repertuaru sakralnego, przygotowanego specjalnie na Festiwal, jaki i repertuaru świeckiego wykonywanego na co dzień przez Miński Chór.

Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych chórzystów, prosząc o bisy, czekamy z niecierpliwością na kolejne koncerty w przyszłym roku!

Wioleta Androsiuk